ایران بر بام آسیا ماند

زمان درج: ۱۳۸۸/۴/۲۵ ۴:۳۰:۰ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

پس از قهرمانی تیم بسکتبال ایران در مسابقات آسیایی بسکتبال توکوشیما (2007) در ذهن بسیاری از کارشناسان بسکتبال یک سوال باقی مانده بود که اگر تیم بسکتبال چین با تیم کاملش در آن مسابقات شرکت می کرد باز تیم بسکتبال ایران می توانست قهرمان آن دوره از مسابقات آسیایی بسکتبال شود؟

نویسنده: گروه خبری Slam.ir

 تیم بسکتبال ایران پس از قهرمانی در مسابقات بسکتبال آسیای توکوشیما در سال 2007 توانست با مدریت درست، از زمان خود استفاده کند و بر بام آسیا باقی بماند. تیم ملی بسکتبال کشورمان توانست در یک فینال رویایی 70-52 تیم بسکتبال پر قدرت چین را در تیان چین شکست دهد و مدال طلای مسابقات بسکتبال آسیایی را صید کند. تیم ملی بسکتبال ایران با کسب این رتبه به عنوان تیم اول بسکتبالآسیا در مسابقات جام جهانی بسکتبال ترکیه (2010 ) صعود کند .
در بازی فینال بسکتبال آسیایی چین حامد حدادی (C،85،218) بازیکن کلیدی بسکتبال ایران بود و با کسب 19 امتیاز و 17 ریباند بهترین و با ارزش ترین بازیکن فینال بسکتبال آسیا شد.. همچنین اشین ساواکیان(F،86،186)  با کسب 10 امتیاز و جواد داوری (G،86،186) با کسب 9 امتیاز دیگر بازیکنان با ارزش تیم بسکتبال جمهوری اسلامی ایران بودند.در تیم بسکتبال چین نیز وانگ (C،79،214) با کسب 24 امتیاز و 8 ریبند به همراه جیان لیان (C/F،87،212) با کسب 11 امتیاز و 11 ریباند بنتوانستند مانع درخشش بازیکنان بسکتبال ایران شوند.


بازی فینال بسکتبال آسیا طوری پیش رفت که در کل بازی بسکتبالیستان ایران حاکم بر آن بودند و توانستند در اواسط کوارتر اول 13-6 پیش بیافتند و در نهایت کوارتر اول را با نتیجه ی 21-10 بسود خود به پایان برسانند. اواسط کواتر دوم بود که حامد حدادی بازیکن پست 5 تیم بسکتبال ایران توانست ارزش های خود را به رخ تیم بسکتبال چین بکشد و با درخشش خود تیم بسکتبال ایران را 13-0 جلو اندازد . در ادامه بازی تیم بسکتبال ایران بازی را کنترل کرد تا جایی که نیمه ی اول بازی  فینال با نتیجه ی 42-25 به سود بسکتبالیستان ایران به اتمام رسید. بعد از گذشت 5 دقیقه ازوقت استراحت زمانی که تیم بسکتبال ایران 53-28 جلو بود بر همگان ثابت شد بسکتبال ایران قهرمان این دوره از مسابقات بسکتبال آسیا قرار خواهد گرفت. از این زمان به بعد بود که بسکتبالیستان ایران بازی را به صورت فورمالیته ادامه داند تا در نهایت بازی  فینال را با نتیجه70-52 به سود خود به اتمام رساندند و تیم بسکتبال ایران برای دومین بار متوالی قهرمان بسکتبال آسیا شد.

Share
Comment's

فارسی را پاس بداریم

 

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت
 

 تمامی حقوق متعلق است به Slam.ir

برنامه نویسی وب || پشتیبانی || پرتال || توسعه نرم افزار خاتم