نتایج: ٨ مورد یافت گردید.
صفحه اصلی > مقالات > دانستنیها
بيوگرافي بازيكنان بسکتبال - ۱۳۹۰/۷/۲۰
در این مطلب شرح مختصری از بیوگرافی (زندگی نامه) بازیکنان بسکتبال (ارسلان کاظمی - حامد حدادی - کوبی برایانت - مایکل جردن - کارملو انتونی) نوشته شده است.
[نویسنده: صابر وایقان]
ریکاوری و بازگشت به حالت اولیه در بسکتبال و سایر رشته های ورزشی - ۱۳۹۰/۷/۲۰
بحث ریکاوری و بازگشت به حالت اولیه از جمله مباحث پیچیده و سنگین ورزش بسکتبال و سایر رشته های ورزشی می باشد. در این مقاله سعی بر آن شده، این موضوع را به صورت جامع و اجمالی مورد بررسی قرار دهیم تا راهنمای خوبی برای مربیان و ورزشکاران باشد.
[نویسنده: رضا محمدی منش]
آسيبهاي عمومی ورزش - ۱۳۹۰/۷/۲۰
علل اصلي ايجاد صدمات ورزشي عدم آمادگي بدن، گرم نکردن بدن پيش از شروع فعاليت، استفاده از تکنيک‌هاي نادرست و نيز ماهيت رشته ورزشي است. شناخت و درمان آسيب‌ها، موضوعي است كه همه روزه مربيان و ورزشكاران در باشگاه‌ها و مسابقات با آن روبرو هستند. با آگاهي كافي از اين موارد و روش درمان صحيح آنها، مي‌توان از بروز مشكلات جدي براي ورزشكاران پيشگيري نمود. ارتقا دانش و سطح معلومات مربيان و ورزشکاران، داشتن سطح آمادگي بدني مطلوب و گرم کردن بدن قبل فعاليت، مي‌توانند از ميزان بروز آسيب‌هاي ورزشي بکاهند.
[نویسنده: بهراد قلی نژاد]
آشنایی با ساز و کار مبارزه با دوپینگ - ۱۳۹۰/۷/۲۰
بسياري از كشورها و فدراسيون‌هاي بين‌المللي برنامه‌هاي مختلفی در جهت مبارزه با دوپينگ دارند، اما در مجموع نمونه گيري ها و آزمايش هاي كنترل دوپينگ زير نظر آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ(WADA) انجام مي شود و سازمان های مبارزه با دوپینگ ملی در حین تمرین، در اردوها، در زمان مسابقات و بازیها یا در هر زمانی از سال می توانند این نمونه گيري ها را انجام دهند.
[نویسنده: بهراد قلی نژاد]
تاریخچه پیدایش لیگ حرفه ای بسکتبال ان بی ای (NBA) - ۱۳۹۰/۷/۲۰
با پیشنهاد ماکس کـیس خـبرنـگار روزنامه نیویورک ژورنا ل به آقـای والـتر برایون رئیس تیم هاکی روی یخ و سالن بوستون لیگ بسکتبال BAA راه اندازی شد و با ادغام NBL و BAA لیگ جدیدی به نام NATIONAL BASKETBALL ASSOCIATION با نام مخفف NBA شروع شد.
[نویسنده: رضا محمدی منش]
تاریخچه شکل گیری ورزش و قوانین پایه بسکتبال - ۱۳۹۰/۷/۲۰
بسکتبال مانند سایر رشته های ورزشی تاریخچه خاص خود را دارد و از زمان پیدایش آن تا کنون، تغییرات قابل ملاحـظه ای در قوانین ،مقررات، شکل بازی و دیگر ابعاد آن به وجود آمده است.
[نویسنده: رضا محمدی منش]
نحوه رده بندی تیم های بسکتبال در جدول مسابقات بسکتبال - ۱۳۹۰/۷/۲۰
هر تیم بر اساس نتیجه ای که در مسابقه کسب می کند امتیازی در جدول رده بندی به دست می آورد. تیم برنده 2 امتیاز، بازنده 1 امتیاز و تیمی که به هر دلیل باخت فنی بگیرد صفر امتیاز کسب می کند.
[نویسنده: صفاعلی کمالیان]
تاریخچه بسکتبال - ۱۳۹۰/۷/۲۰
ورزش مهیج بسکتبال توسط دکتر جیمز نای اسمیت، استاد دانشگاه اسپرینگ فیلد ایالت ماساچوست آمریکا ابداع شد تا ورزشکاران بتوانند در فصل های سرد در داخل سالن به ورزش بپردازند و آمادگی بدنی خود را حفظ کنند. بسکتبال برای اولین بار در آسیا در کشور چین و سپس در هندوستان رواج یافت.
[نویسنده: امید احمدی]
نمایش:
١٠
...
١
به صفحه

 

 تمامی حقوق متعلق است به Slam.ir

برنامه نویسی وب || پشتیبانی || پرتال || توسعه نرم افزار خاتم