نتایج: ١٠ مورد یافت گردید.
ریباند حمله ی خود را بهتر کنید - ۱۳۹۱/۵/۱۵
بدست آوردن ریباند به عنوان یک مهاجم با وجود چندین مدافع درون منطقه رنگی، شما را دچار مشکل خواهد کرد. در این مقاله ی کوتاه سعی شده است تا نکات کلیدی و مهمی که ممکن است به شما در ریباند حمله کمک کند، را یادآوری کنیم.
[نویسنده: آرش علیجانی]
دستها بالا اگر شما می خواهید بسکتبال بازی کنید - ۱۳۹۱/۵/۱۵
موضوع این مقاله درمورد استفاده از دست ها در قسمت های مختلف بازی بسکتبال است. مشخصا جنبه های دیگر بسکتبال (مانند: کارهای پا، تعادل، حالت، موقعیت قرار گرفتن در زمین و غیره) به نسبت وضعیت دستها به طور مساوی از اهمیت خاصی در بسکتبال برخوردار هستند. اما با این وجود موضوع این مقاله تنها بر استفاده از دستها بر میگردد
[نویسنده: Andrew Haysom ]
نكاتي در مورد توپ ربايي - ۱۳۹۱/۵/۱۵
مهارت های مختلف بازیکنان بسکتبال مشمول ممارست و توانایی های جسمی و ذهنی است و هرگز نمیتوان به طور اتفاقی به مهارتی دست پیدا کرد مگر اینکه در تمرینات روزانه بسکتبال بارها وبارها روی تک تک اجزای آن مهارت تمرینات کاملی انجام شود. برای رسیدن به هر مهارتی طبیعتا استعداد میتواند یکی از مهمترین فاکتورها باشد؛ اما در صورت مهیا نبودن این فاکتور دست کم میتوان مهارت مورد نظر را با تمرینات مناسب ارتقا بخشید.
[نویسنده: صابر]
چند توصیه کوتاه برای بازیکنان جوان بسکتبال - ۱۳۹۱/۵/۱۵
این مقاله بسکتبال شامل تعدادی توصیه کوتاه برای بازیکنان جوان بسکتبال از طرف صفاعلی کمالیان ،مربی تیم ملی بسکتبال ایران و نماینده فیباFIBA در ایران، است و می تواند برای علاقمندان به رشته ی ورزشی بسکتبال مفید باشد.
[نویسنده: صفاعلی کمالیان]
مطالبی برای پرتاب شوت بسکتبال - ۱۳۹۱/۵/۱۵
برای اینکه یک بازیکن شوت زن و موثر برای تیم بسکتبال خودتان باشید باید بدانید که شوت زدن زیاد سخت نیست، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به حافظه عضلات خود اجازه فعالیت دهید و بگذارید به طور عادت برای شما شوت بزند بدون اینکه نگران موفقیت یا عدم موفقیت آن باشید. یک شوت خوب می تواند کمک بسیار خوبی برای یک تیم بسکتبال باشد مخصوصا در مواقعی که روحیه ی تیم از بین رفته باشد.
[نویسنده: امید احمدی]
رمز موفقیت در ریباند بسکتبال - ۱۳۹۱/۵/۱۵
موفقیت در ریباند یکی از عوامل برد برای یک تیم بسکتبال است، زیرا در یک بازی تیمی موفق تر است که بیشترین موقعیت حمله و شوت را دارد. هرچه دریباند حمله شما قویتر باشد، موقعیت برای اقدام به پرتاب تیم بسکتبال شما بیشتر می شود و هرچه ریباند دفاع شما قویتر باشد، موقعیت شوت های بیشتر را از حریف خود سلب می کنید.
[نویسنده: امید احمدی]
پاس خوب در ورزش بسکتبال - ۱۳۹۱/۵/۱۵
بسکتبال یک بازی تیمی است و یک فرد به تنهایی نمی تواند در آن موفق باشد و از این رو می توان گفت که پاس یکی از اساسی ترین مهارت های ورزش بسکتبال می باشد. یک بازیکن خوب باید بداند چه زمانی و به کدامیک از هم تیمی های خود پاس دهد تا خود و تیم بسکتبال خود را موفق کند.
[نویسنده: امید احمدی]
نکته های جادویی برای بازیکنان بسکتبال - ۱۳۹۱/۵/۱۵
بازی بسکتبال شاید یکی از سخت ترین و پر هیجان ترین بازی های تیمی است که در آن بازیکنان بیش از هر عامل جسمانی و بدنی، باید دارای ذهن فعال بوده تا بتوانند در آن موفق باشد. شاید قد بلند یکی از فاکتورهای اصلی بازیکنان این ورزش است اما مستلزم موفقیت در این ورزش نیست. در این ورزش شما باید بارها و بارها تاکتیکهای مختلف را به کار برید تا بتوانید در آن موفق شوید. همچنین این بازی ،بازی ثانیه هاست و تیمی موفق تر است که تا لحظات پایانی بتواند تمرکز خود را بر بازی حفظ کند.
[نویسنده: امید احمدی]
مطالبی برای بازیکنان پست گارد راس بسکتبال - ۱۳۹۱/۵/۱۵
بازیکن پست گارد راس در یک تیم بسکتبال مربی داخل زمین است. وظیفه اصلی گارد راس در تیم بسکتبال هدایت بازیکنان و رهبری حمله است. از ویژگی های بارز یک گارد راس موفق میتوان به قدرت دریبل زنی بالا و پاس های دقیق و سالم اشاره کرد. هر بازیکن بسکتبالی که می خوهد یک گارد راس موفق شود باید به خاطر داشته باشد که پاس منجر به امتیاز (ASSIST) مهمتر از خود امتیاز است.
[نویسنده: امید احمدی]
مطالبی برای بازیکنان پست سنتر در بسکتبال - ۱۳۹۱/۵/۱۵
سنتر یا پست 5 یکی از پست های اصلی تیم بسکتبال است که یکی از ویژگی های بازیکنان پست سنتر نسبت به سایر هم تیمی های خود قد بلند تر هستند و نزدیکتر به حلقه بسکتبال بازی می کنند. در اکثر تیم های بسکتبال بازیکنی که از نظر فیزیکی و فنی مناسب این پست باشد کم است و مربیان به ناچار از بازیکنان پست فوروارد قدرتی به جای سنتر استفاده می کنند.
[نویسنده: امید احمدی]
نمایش:
١٠
...
١
به صفحه

 

 تمامی حقوق متعلق است به Slam.ir

برنامه نویسی وب || پشتیبانی || پرتال || توسعه نرم افزار خاتم