حملات ست علیه دفاع منطقه ای 1 3 1

زمان درج: ۱۳۹۱/۱/۲۳ ۰:۱۹:۵۱ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

حملات ست علیه دفاع منطقه ای 1 3 1

راه های زیادی برای حمله به دفاع منطقه ای 1-3-1 وجود دارد اما اغلب آن ها با حمله از کرنر یا کرنر کوتاه و نزدیک به حلقه موفق می شوند. در این مقاله بسکتبال ما چند حمله ی ست برای غلبه بر دفاع منطقه ای 1-3-1 معرفی خواهیم کرد.

نویسنده: بهراد قلی نژاد


همچنین اسکرین مدافع پایین و بک اسکرین مدافع میانی برای ایجاد موقعیت، مناسب است. ما همانند تمامی حملات در مقابل دفاع های منطقه ای: توپ را با پاس های سریع به حرکت در می آوریم، از پاس اسکیپ استفاده می کنیم، به دنبال نفوذ با دریبل به درون شکاف های دفاع هستیم. همچنین ما تلاش می کنیم تا از نحوه پوشش کرنر توسط دفاع برتری کسب کنیم. همانند هر حمله منطقه ای، تهاجم به سمت سبد برای ریباند برای شوت های دوم و سوم بسیار مهم است، مخصوصا در زمانی که تنها یک مدافع در داخل می باشد.


حملات ست علیه دفاع منطقه ای 1-3-1
- "4"
- "45"
- "22"
- "24" و"34"
- "24-Wide" و "34-Wide"
- "35"

حمله ست "4"
در این ست از اسکرینی در داخل استفاده می شود. به دیاگرام های زیر مراجعه کنید. O2 همواره مسیر خط عرضی (Baseline) را طی می کند تا همواره در کرنر سمت قوی قرار گیرد. پست سمت قوی (O4) در میانه ی خط منطقه ی رنگی نزدیک به البو جاگیری می کند. ما یکبار دیگر توپ را به کرنر پاس می دهیم. O2 می تواند شوت سه امتیازی بزند و یا از مسیر خط عرضی (Baseline) نفوذ کند. در همین حال O4 مدافع میانی را اسکرین می دهد. این کار منجر می شود که موقعیتی 2 به 1 برای O2 ایجاد کند و به او کمک شود تا O5 را تغذیه کند (دیاگرام B). اسکرین دهنده O4 باید مراقب تخلف سه ثانیه باشد؛ اما اگر O4 اسکرین اولیه را در بالای خط پرتاب آزاد قرار دهد، می تواند مرکز منطقه رنگی را برای گزینه ای دیگر آزاد کند (دیاگرام C).

حملات ست علیه دفاع منطقه ای 1-3-1 Attacking 1-3-1 Zone Defense

حملات ست علیه دفاع منطقه ای 1-3-1 Attacking 1-3-1 Zone Defense

حملات ست علیه دفاع منطقه ای 1-3-1 Attacking 1-3-1 Zone Defense


حمله ست "45"
دیاگرام های زیر را ببینید. O3 و O4 در پست های پایین و O5 در خط پرتاب آزاد قرار می گیرند. از دو گارد نیز در بالا استفاده می شود (دیاگرام A). بازیکن صاحب توپ ما (O1) دفاع را جمع می کند و سپس به O4 که به سمت کرنر بیرون آمده است پاس می دهد. حالا O5 به سمت پست پایین قوی برای دریافت پاس برش می زند (دیاگرام B). در صورتی که مسیر پاس به پست پایین بسته باشد، معمولا O2 برای دریافت پاس اسکیپ در بال ضعیف آزاد می باشد (دیاگرام C). او هم می تواند شوت بزند و هم می تواند به O3 و یا به O5 که موقعیتی مناسب خواهند داشت، پاس دهد.

حملات ست علیه دفاع منطقه ای 1-3-1 Attacking 1-3-1 Zone Defense

حملات ست علیه دفاع منطقه ای 1-3-1 Attacking 1-3-1 Zone Defense

حملات ست علیه دفاع منطقه ای 1-3-1 Attacking 1-3-1 Zone Defense

حمله ست "22"
در زمانی که ما به دنبال پرتاب سه امتیازی می باشیم، می توانیم از این ست استفاده کنیم. به دیاگرام C در بالا نگاه بیاندازید. در اینجا ما بازی را دقیقا همانند حمله ست "45" اجرا می کنیم. اما O1 و O3 در منطقه، بک اسکرین می دهند تا O2 فضایی مناسب تر برای پرتاب سه امتیازی داشته باشد.


حمله ست "24" و"34"
در مقابل دفاع منطقه ای 1-3-1 ما هر دو مدافع X5 و X4 را اسکرین می دهیم ...


حمله ست "24-Wide" و "34-Wide"
در اینجا ما بازی را دقیقا همانند حمله ست "24" اجرا می کنیم. این بار O2 به سمت کرنر برای دریافت پاس برش می زند ...


حمله ست "35"
در مقابل دفاع منطقه ای 1-3-1 ما O2 را با سمت کرنر پایین می کشیم (تا X2 را پایین تر بکشانیم)، و O1 به سمت شکاف راست دریبل بزند ...
 

Share
Comment's

فارسی را پاس بداریم

 

نظرات کاربران (3)


سلام
عالی . واقعا" مفید و ساده بود بازهم از این مطالب بذارید
reza
سلام
تشكر از گسترش دانش و دل بزرگتان
علي حسيني حسن
با عرض سلام و خسته نباشی
مدتهاست مطلب جدید در سایت درج نشده
از مطالب گذشته واقعا استفاده کردیم ولی ازتون خواهش میکنم مطالبتون رو به روز رسانی کنید
بیژن

ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت
 

 تمامی حقوق متعلق است به Slam.ir

برنامه نویسی وب || پشتیبانی || پرتال || توسعه نرم افزار خاتم